Aktuální informace z NICM

z oblasti cestování v zahraničí naleznete zde.

Kontakty na organizace v oblasti cestování

naleznete zde.

20.6.2017

Už máš plány na léto?

 Letní prázdniny se nezadržitelně blíží a obzvláště pro ty, kteří zasednou do lavic vysokoškolských poslucháren nejdříve v polovině září, je to období skutečně sladké nevědomosti a blaženosti. Může to být ale i období poznávání dálek, nových a nečekaných zážitků a zkušeností. Pojďme se podívat na to, proč bys měl vyjet na léto za zkušenostmi a co pro to udělat.
Ján Žaludko
7.3.2017

Ladislav Zibura - Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Navštivte ve čtvrtek 9. března v 18 hodin přednášku s projekcí Ladislava Zibury nazvanou Pěšky mezi buddhisty a komunisty, která se bude konat v hlavním sále Kulturního a společenského střediska Střelnice v Českém Těšíně. Vstupné činí 130 korun, studenti zaplatí za vstup pouze 100 korun.
Robert Kovarik
2.8.2016

Toto je mé Mexiko - Soutěž velvyslanectví Mexika v ČR

Velvyslanectví Mexika v České republice, institut Mexičanů v ČR vyhlašuje XX. ročník soutěž "Toto je mé Mexiko". Jedná se o soutěž pro děti a mládež od 6 do 14 let, kde je nutné namalovat kresbu na téma: Namalujme spolu mexické tradice a hudbu". Soutěžní kresby musí být odevzdány do 30. září na velvyslanectví.
Miroslav Sedláček
26.2.2016

Na zkušenou na rok jako dobrovlník do Německa!

Je to do 30 let? Nechce se Ti sedět doma? Nestuduješ či nemůžeš sehnat práci? Česko-německé koordinační centrum Tandem přináší soubor nabídek s možností stát se dobrovlník/cí jeden rok v Německu ve velmi zajímavých projektech a místech! Kolik to bude stát?
Miroslav Sedláček
15.2.2016

Nové publikace ke stažení

Národní informační centrum pro mládež ve spolupráci s oddělením Europass a Eurodesk v těchto dnech vydal nové aktualizované publikace - Práce v zahraničí, Studium v zahraničí a Dobrovolnictví.

Publikaci dobrovolnictví - stahujte zde
Publikace práce v zahraničí - stahujte zde
Publikace studiu v zahraničí stahujte zde

Zdroj: www.nicm.cz

Miroslav Sedláček
13.11.2015

Setkání s fotografem a moderátorem Martinem Strakou

Na čtvrtek 26. listopadu je od 17 hodin v literárním salónu Regionální knihovny v Karviné – Mizerově připravena beseda se známým fotografem, rozhlasovým reportérem a moderátorem a nyní opět také spisovatelem, Martinem Strakou. Vstupné je 30 korun.
Robert Kovarik
30.1.2015

Cestovatelský večer - Nový Zéland očima Stanislava Nulíčka

První letošní Cestovatelský večer bude o Novém Zélandu. Povídat o něm v orlovském klubu Futra bude v neděli 8. února od 19 hodin mladý cestovatel Stanislav Nulíček.
Robert Kovarik
19.1.2015

Cestopisná přednáška také v Bohumíně!

Na čtvrtek 22. ledna od 17 hodin připravili v přednáškové místnosti, kterou najdete v prvním patře knihovny K3 Bohumín, tamní pracovníci besedu se známým světoběžníkem Romanem Vehovským. Tentokrát bude vyprávět na téma „Nejen Nová Kaledonie aneb 7 let na cestě."
Robert Kovarik
8.1.2015

Nabídka EDS od o. s. Tmelník

Máš chuť vyjet do zahraničí jako dobrovolník a potkat spoustu zajímavých lidí? Pracovat na něčem co má smysl pro komunitu i pro tvůj osobní rozvoj? A místo prodávání občerstvení bys raději něco smysluplnějšího? Máme něco pro tebe aktuální nabídku EVS projektů.
Miroslav Sedláček
30.5.2014

Jak vycestovat na EDS do zemí EU

Pokud rádi cestujete, poznáváte nové přátele, sbíráte zajímavé zážitky a je vám od 18 do 30 let, pak je Evropská Dobrovolná Služba (EDS) právě pro Vás!
Můžete vycestovat do jakéhokoliv státu EU i mimo ni. Nejsou požadovány žádné specifické znalosti, ve velké většině případů stačí i základní znalost jednoho světového jazyka.
Při dlouhodobé EDS dobrovolník tráví ve vybrané zemi 9-12 měsíců. Při krátkodobé 3 týdny až 3 měsíce.
Další výhodou EDS je jistě to, že strava, ubytování a kapesné, zajišťuje dobrovolníkovi organizace, která ho na dobu jeho pobytu přijímá. Organizace, do kterých dobrovolníci v dané zemi přijíždějí jsou převážně orientovány na poskytování sociálních služeb. Práce s dětmi, s lidmi s handicapem, lidmi bez domova apod.
Mezi velké přínosy EDS patří poznání nových krajů, zvyků, přátel a získání nepřeberné množství zážitků.I náš zřizovatel, YMCA Orlová, může případné zájemce vyslat na EDS. Další informace Vám budou ochotně podány v ICM Orlová.
 

30.5. 2014

Pavel Port
Zdroj: www.mladezvakci.cz

Pokud chcete dostávat zpravodaj z této stránky, zadejte zde Váš e-mail: