Práce v zahraničí - informace z NICM

Aktuální celorepublikové informace z NICM naleznete zde.

Kontakty na organizace v oblasti práce v zahraničí

Naleznete aktuální zde.

30.5.2014

Už jste vyzkoušeli workcamp?

Máte-li chuť a motivaci dělat něco užitečného ve svém volném čase a nevadí vám pobyt v cizině, je workcamp pro vás to pravé ořechové. Jedinými podmínkami pro takové pobyty v zahraničí jsou věk alespoň 18 let a komunikační znalost cizího jazyka (nejčastěji angličtina). Platí pravidlo, že na každý workcamp mohou jet vždy jen dva dobrovolníci ze stejné země. Jsi-li však ve věku 16 – 18 let, můžeš se zúčastnit workcampu u nás, kde se potkáš také z kolegy z ciziny.

            Workcamp – to je zpravidla dvoutýdenní mezinárodní projekt v zahraničí, kde skupina o pěti až dvaceti členech vypomáhá při veřejně prospěšných projektech. Pracuje se zpravidla šest hodin denně po dobu pěti dnů v týdnu, ale zbyde i dostatek času na sport, výlety po okolí a zábavu. Práce, které tito mezinárodní dobrovolníci vykonávají, se rekrutují z pestrého spektra – od ochrany památek, přes organizování kulturních akcí, pomoc a práci s handicapovanými lidmi až třeba k ekologickým projektům. Záleží jen na vás, co si vyberete.

            Pokud máte nějaké dotazy ohledně workcampů v České republice nebo v zahraničí, obraťte se s důvěrou na koordinátorku workcampů Markétu Nepokojovou, která sídlí v kanceláři Duhy v šestém patře domu na Senovážném náměstí 24.

Adresa: Duha, Senovážné náměstí 24, 110 00 Praha 1. 

Web: http://www.trochujinak.cz/workcampy/

E-mail: workcampy@duha.cz

GSM: +420 734 254 466 

Skype: workcampy 

 

Zpracoval: Robert Kovarik

Aktualizováno: 30. 5. 2014

Zdroj: http://www.trochujinak.cz/workcampy/co-je-to-workcamp/

Pokud chcete dostávat zpravodaj z této stránky, zadejte zde Váš e-mail: