Nyní jste zde: YMCA Orlová / Aktuality

14.9.2018 - Pohybem za zdravím


14-21. 7.2019 tábor Spálov


30.10.2015

ANETA PŘEDSTAVUJE VIDEOKLIP K PÍSNI „TRAGÉDIE U NÁS NA VSI"

– temný příběh o nešťastné lásce, vině a nevině, odsouzení a touze po odpuštění   Aneta Langerová dnes představuje videoklip k písni Tragédie u nás na vsi z posledního alba Na Radosti. Temná balada o nešťastné lásce, vině a nevině, odsouzení a touze po odpuštění odhaluje další z příběhů desky na Radosti, inspirované divokou Šumavou. Premiéra videoklipu současně zahájí Anetino podzimní turné v Čechách a na Slovensku.
Miroslav Sedláček
29.9.2015

ANETA LANGEROVÁ POKRAČUJE V KONCERTNÍM TURNÉ NA RADOSTI. Na příběhy inspirované divokou Šumavou se mohou těšit i na Slovensku.

Po úspěšném jarním turné Na Radosti ke stejnojmennému albu, které je už dvakrát platinové, pokračuje Aneta v koncertování. Na seznam přibyla další moravská a česká města, ale i slovenská Nitra, Prievidza, Trnava a Bratislava. Současně vzniká nový videoklip a fanoušci se mohou těšit na vinyl. Aneta se také objeví v novém videoklipu talentované slovenské skupiny Korben Dallas, se kterou vystoupila v  létě na festivalu Pohoda a následně s ní pro její podzimní albovou novinku natočila duet Sen.
Miroslav Sedláček
7.11.2015

Koncert Jakuba Pustiny

Srdečně Vás zveme na pěvecký koncert Jakuba Pustiny se sopranistkou Olgou Siemieńczuk, který se koná dne 10.11.2015 od 18.30 hod. v sále Základní umělecké školy v Orlové.
Miroslav Sedláček
20.10.2015

Bylo - Za oponou politiky

S novým školním rokem zahajujeme 2. ročník návštěvnicky oblíbených filozofických večerů. Cyklus hledání souvislostí pořádaný YMCA Orlová bude pokračovat pěticí přednášek. První z nich se bude konat v pondělí 26. října od 17 do 19.30 hodin v malém sále Domu kultury města Orlové. Cyklus zahájí senátor Libor Michálek. Vstupné je 50 korun, lze však také zakoupit permanentku na celý cyklus 5 přednášek v ceně 150 korun.
Robert Kovarik
19.10.2015

Pozor tento týden máme oveřeno až od 15.00 hod.!

Upzorňujeme návštěvníky ICM Orlová, že naše centrum bude tento týden (od 19. - 23.10.) otevřeno až od 15.00 hodin, z důvodu konání přednášek na základní škole.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na návštěvu!
Miroslav Sedláček
13.10.2015

Přesuny nadnárodních koncernů

Přesuny nadnárodních koncernů napříč kontinenty ohrožují životy lidí v nejchudších zemích a připravují o práci lidi v bohatších zemích. Můžeme se tomu bránit? Přesně na takové otázky bude v úterý 20. října od 19 hodin na akci pořádané ICM YMCA Orlová v orlovském klubu Futra odpovídat Tomáš Tožička. Vstup na tuto akci je zcela zdarma.
Robert Kovarik
12.10.2015

Dobrovolníkem na Slovensku

Program: Evropská dobrovolná služba, 2 místa Kdo: Dobrovolníci 17 - 30 let Délka pobytu: 1 rok Kde: Komunitní centrum Reflect http://ozstopy.wix.com/reflect , občanského sdružení Stopy, Žilina http://www.ozstopy.sk/ Co budou dělat: Práce v klubech centra (s dětmi, mládeží, maminkami, studenty středních škol), spolupráce s místním sborem Církve Bratrské. Kdy: začátek EVS říjen 2015 – leden 2016, konec říjen – prosinec 2016
Miroslav Sedláček
2.10.2015

Gospelový workshop s Davidem Danielem

Od pátečního odpoledne 16. října do nedělního odpoledne 18. října bude probíhat v Husově domě, který najdete na ulici Fr. Palackého 787 v Orlové – Městě, Gospelový workshop s Davidem Danielem. Workshop bude zakončen slavnostním koncertem, kde účastníci předvedou, co se naučili. Jako host zde vystoupí pořádající Keep Smiling Gospel Orlová i sám sbormistr a vynikající zpěvák v jedné osobě, David Daniel z Londýna. Vstupné na tento koncert je 100 korun.
Robert Kovarik
30.9.2015

YMCA v ČR získala titul "NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží na léta 2016 - 2020

 dnes MŠMT zveřejnilo výsledky výběrového řízení, v jehož rámci bylo oceněno 13 organizací, které mohou nést označení "NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží na léta 2016 – 2020" . S upřímnou radostí a zároveň hrdostí přijměme ocenění, kterého se nám touto formou od ministerstva dostalo.

 Celou zprávu naleznete zde:


http://www.msmt.cz/mladez/vyhlaseni-vysledku-nno-uznana-msmt-pro-praci-s-detmi-a

Miroslav Sedláček
22.9.2015

Slovo YMCA v ČR k situaci migrantů v ČR a Evropě

Valné shromáždění YMCA v České republice přijalo na svém jednání dne 19. září 2015 toto prohlášení. Slovo YMCA v České republice k situaci migrantů v ČR a Evropě Jedním z hlavních témat současných dnů je situace migrantů, kteří přijíždějí do Evropy z různých částí světa. Hledají v ní útočiště a bezpečí pro sebe a své rodiny. YMCA v České republice se jako významná nevládní nezisková organizace cítí povinována zaujmout k vzniklé situaci stanovisko a obrátit se na své členy a příznivce s touto výzvou.
Miroslav Sedláček
Pokud chcete dostávat zpravodaj z této stránky, zadejte zde Váš e-mail: