Nyní jste zde: YMCA Orlová / Aktuality

16.6.2015

Cestovatelský večer - Chile - Stanislav Prais

V pátek 26. června se v 19 hodin sejdeme v klubovně 2 Domu kultury města Orlové, abychom společně podrobně prozkoumali jihoamerický stát Chile. Vstupné je dobrovolné.
Robert Kovarik
9.6.2015

Ze srdce pro Orlovou

Máte-li rádi dechovku, přijďte v neděli 14. června v 15 hodin do areálu letního kina v Orlové – Lutyni! V tu chvíli zde bude slavnostně zahájen festival křesťanské dechové hudby pod názvem „Ze srdce pro Orlovou". Vstupné je zcela dobrovolné.
Robert Kovarik
21.5.2015

Nabídka EDS na Slovensku!

Nevíš co dělat? Nemáš práci? Nechce se Ti studovat? A co takhle být dobrovolníkem na Slovensku? Slovenské občanské sdružení STOPY má pro Tebe dvě možnosti. Buďto je tu možnost pobýt na Slovensku tři měsíce (od července do září 2015), nebo až jeden rok (od srpna 2015 do srpna 2016). Je tu nabídka pracovat v mládežnickém klubu ESCAPE a v kumunitním centru REFLECT. Sdružení pracuje ve spolupráci s Církví bratrskou. A co za to? Zkušenosti na celý život, zaplacená cesta na místo a zpět. Ubytování, kapesné ve výši 95 EUR a 180 EUR na jídlo - měsíčně obojí.
Miroslav Sedláček
21.5.2015

Tisková zpráva - Orlovské oslavy 25 let od obnovení YMCA v ČSR

Young Men´s Christian Association – česky Křesťanské sdružení mladých lidí tento rok opět slaví. Letos je to přesně 25 let od znovuobnovení YMCA v České republice, respektive tehdy ještě v Československu! Ano, opravdu znovuobnovení, protože YMCA zde již byla v období takzvané První republiky, a dokonce fungovala i za Protektorátu Čechy a Morava, i když se musela počeštit a nesměla nést anglický název. Konec činnosti pro YMCA ale znamenal až revoluční rok 1948, kdy tato organizace, jako ostatně i mnohé další, byla úředně ukončena. I přes krátké a žel marné snahy o obnovení činnosti kolem srpna roku 1968 se činnost YMCA v Československu podařilo obnovit až v roce 1990. A letos tedy slavíme 25 let od obnovení činnosti.
Miroslav Sedláček
20.5.2015

Oslavy 25 let od znovuobnovení YMCA

Oslavte s námi 25 let od znovuobnovení YMCA v ČSR, respektive ČR!
Miroslav Sedláček
30.4.2015

Férová snídaně

V sobotu 9. května se na mnoha místech republiky budou konat Férové snídaně. Nejinak tomu bude i v Orlové, kde se sejdeme v 10 hodin na travnatém plácku před klubem Futra. Vstup volný!
Robert Kovarik
27.4.2015

Nabídky na EDS do Německa z organizace Tandem

Nabídka projektu Evropské dobrovolné služby ve vzdělávacím středisku Ackermann-Gemeinde Würzburg
Miroslav Sedláček
24.4.2015

Tvůrčí soutěž "Čeština je i můj jazyk" Uzávěrka 30. dubna!!!

Baví vás tvůrčí psaní a natáčení videí? Přihlaste se do 30. dubna 2015 do soutěže „Čeština je i můj jazyk"! „Čeština je i můj jazyk" je tvůrčí a literární soutěž pro žáky základních a středních škol po celé České republice, a to bez ohledu na váš mateřský jazyk.
Miroslav Sedláček
20.4.2015

RESCUED zazpívá a zahraje s Keep Smiling Gospelem Orlová

Navštivte jediný koncert americké skupiny RESCUED v moravskoslezském kraji! Ve středu 29. dubna v 17 hodin ve velkém sále Husova domu, který najdete na ulici Fr. Palackého 787 v Orlové – Městě, spolu s nimi vystoupí i domácí gospelový sbor Keep Smiling Gospel Orlová. Vstupné je dobrovolné.
Robert Kovarik
20.4.2015

Komentovaná prohlídka historickou Orlovou zítra!

Zajímá Vás, jak se bude dále vyvíjet historická část Orlové? Kam se plánuje dále posunout tato kdysi velmi významná část regionu, která ale především vlivem těžby postupem času ztratila svůj obchodní a vzdělávací význam? Přijďte zítra (tedy v úterý 21. 4. 2015) na prohlídku návrhů architektů.
Miroslav Sedláček
Pokud chcete dostávat zpravodaj z této stránky, zadejte zde Váš e-mail: