Nyní jste zde: YMCA Orlová / Aktuality

10.10.2016

Gospelový koncert

YMCA Orlová si Vás jménem svého sboru Keep Smiling Gospel Orlová dovoluje pozvat na závěrečný koncert gospelového workshopu, který se koná v neděli 16.10. od 16.30 ve velkém sále Husova domu na ulici Fr. Palackého 787 v Orlové 1. Vstupné je 100 korun.
Robert Kovarik
1.8.2016

Otevírací doba v srpnu 2016

Dovolujeme si Vás upzozornit, že v srpnu 2016 - tj. od 1. 8. do 2. 9. 2016 je naše Informační centrum pro mládež otevřeno jako už tradičně v letním dopoledním režimu tzn. od 9.00 hodin do 14.00 hodin. Od 5. 9. 2016 již bude klasická otevírací doba (11.00 - 18.00 hodin).

Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto plné slunce a pohody!
Miroslav Sedláček
29.6.2016

O přípravné schůzce v Proteinu

Článek o přípravné schůzce na letní tábor v Německu naleznete článek zde
Miroslav Sedláček
23.6.2016

Živá knihovna poprvé v Orlové

Ve čtvrtek 23. června se dopoledne v prostorách Domu kultury města Orlové uskutečnila první Živá knihovna. Připravilo ji Informační centrum pro mládež v Orlové, působící pod orlovskou organizací YMCA. Že nevíte, co znamená Živá knihovna? Jedná se o speciální typ knihovny (s podtitulem Nesuď knihu podle obalu), kde jsou namísto knih půjčováni lidé.
Miroslav Sedláček
14.6.2016

Živá knihovna v Orlové

Informační centrum pro mládež v Orlové připravuje ve spolupráci s Gymnáziem a obchodní akademií v Orlové na čtvrtek 23. června od 8 do 10 hodin historicky první Živou knihovnu v Orlové. Že nevíte, o co jde? Jedná se o akci, která se většinou koná v knihovnách po celé republice (s podtitulem Nesuď knihu podle obalu) a která je speciální typ knihovny, kde jsou namísto knih půjčováni lidé. Tyto živé knihy jsou „čteny" pomocí rozhovorů a tím je odkrýván jejich osud. Akce je pořádána zdarma.
Miroslav Sedláček
10.6.2016

Ostravská muzejní noc již tuto sobotu!

Třicet tři ostravských kulturních center otevře své brány veřejnosti zdarma v rámci celorepublikového festivalu s názvem Muzejní noc až do pozdních večerních hodin.
Miroslav Sedláček
7.6.2016

Aktualizovaná nabídka programů pro školy

Naše informační centrum pro mládež v Orlové nabízí aktualizovaný seznam nabídek pro školy a žáky. Seznam programů naleznete zde.
Všechny nabídky jsou nabízeny zdarma a je možná jejich úprava a přizpůsobení. V případě dotazů kontaktuje naše centrum - na e-mail: icm@ymcaorlova.cz, tel.: 591 140 362, 728 702 302. Těšíme se na spolupráci!
Miroslav Sedláček
17.5.2016

Nabídka besed a přednášek pro školy

Naše Informační centrum pro mládež pořádá již dlouhou dobu řadu besed a přednášek na školách základních a středních v okrese Karviná. Besedy jsme již realizovali mimo jiné v Orlové, Karviné, Havířově, Českém Těšíně, Bohumíně a jinde. Realizovali jsme besedy na téma životního prostředí, problematiku drog, kyberšikany, či práci s informacemi nebo možnosti dobrovolnictví a Eurodesku. Besedy jsou poskytovány zdarma a snažíme se být velmi přizpůsobiví a vyjít vstříc potřebám dané školy.
Miroslav Sedláček
16.4.2016

Soutěž k Evropskému dni informací! Vyhrajte reflexní prvky!

Jako každý rok, i letos je Evropský den informací. Informační centrum pro mládež v Orlové si pro všechny připravilo jednoduchou soutěž o reflexní prvky (pásky), které jsou od letošního roku povinné. Vyhrát může každý! Stačí vyplnit následující otázky, poslat spolu s kontaktem (e-mail, či telefon), a můžete vyhrát! Soutěž probíhá od soboty 16. 4. do soboty 23. 4. V případě dotazů pište na e-mail: icm@ymcaorlova.cz

Formulář naleznete zde
Držíme všem palce!

Miroslav Sedláček
11.3.2016

Brožura - Jak se žije mladým lidem s handicapem

Informační centrum pro mládež připravilo v rámci spolupráce celé Informační sítě pro mládež (ISM) brožuru Jak se žije mladým lidem s handicapem.
Miroslav Sedláček
Pokud chcete dostávat zpravodaj z této stránky, zadejte zde Váš e-mail: