Nyní jste zde: YMCA Orlová / Aktuality

14.9.2018 - Pohybem za zdravím


14-21. 7.2019 tábor Spálov


9.5.2017

DIRTY OLD DOGS + GREYNBOWNES

V pátek 12. května zahrají od 20 hodin v českotěšínském Jazzklubu na Střelnici hned dvě spřátelené kapely, a to DIRTY OLD DOGS a GREYNBOWNES. Vstupné na koncert je 70 korun.
Greynbownesvzniká v roce 2014, kdy Lukáš Slavík po předešlém účinkování a následné neaktivitě kapely Amorfia začíná s tvorbou vlastního projektu. Projekt přerůstá v kapelu a na přelomu let 2014 a 2015 se usazuje z původního Slezska v Olomouci, kde se krystalizuje kompletní formace a Greynbownes nabývá plnohodnotnosti a připravenosti k aktivnímu hraní na pódiích. V kmenové sestavě zůstávají Lukáš Slavík, bubeník Jakub Macoszek a baskytarista Martin Benda. Celkový základ v kytarových riffech, originalitě a mírné poetice v mnohdy minimalistických a symbolických textech, okořeněný syrovostí celkového projevu, vytváří výsledný produkt, jenž je inspirovaný především velikány bluesové, rockové a desert hudební scény.
Olomoucká banda
Dirty Old Dogs se řadí mezi kapely se silným zápalem pro drive a divokost. Avšak s kontrastním spojením jemných melodických prvků, tvoří zajímavý koncept svého žánru, odkazující se od ranných bluesových písní, napříč psychedelickému hard rocku 70. let, sahajích až do grungeových vod šedého Seattlu.

www.kassct.cz

Robert Kovarik
Pokud chcete dostávat zpravodaj z této stránky, zadejte zde Váš e-mail: