Nyní jste zde: YMCA Orlová / Aktuality

14.9.2018 - Pohybem za zdravím


22.5.2017

R.U.R. GROUP + LAZY LEG

V pátek 26. května vystoupí od 20 hodin v českotěšínském Jazzklubu na Střelnici kapely R.U.R. Group a Lazy Leg. Vstupné činí 120 korun.
První R.U.R. vznikla v roce 1970. V roce 1971 pak došlo k personálním změnám a kapela se stala jednou z nejpopulárnějších a nejžádanějších kapel Moravy. V roce 2008 se podařil Dušanu Folwarcznému husarský kousek a svolal kapelu ke comebacku. Repertoár tvoří Deep Purple, Cream, Black Sabath, Blackfoot, Golden Earing, Gotthard, AC/DC, Jon Lord, Gery Moore, Led Zeppelin..., ale též řada vlastních skladeb.Obsazení: Norman Power – zpěv, Georg Burgerstein – kytara, Dušan Folwarczný – basa, Vít Hovjadský – klávesy, Jiří Bořuta – bicí.
Kapela
LAZY LEG byla založena v roce 2012 a tvoří ji tři bratři Andrzej, Karol a Paweł Madzia a Łukasz Sztwiertnia. Všichni hudebníci hrající v kapele jsou zapojeni i do dalších hudebních projektů. Své dovednosti už představili na různých festivalech a koncertech. Jako support předskakovali velkým kapelám jako Enej nebo The Blues Brothers Show. Kapela natočila několik studiových nahrávek i klipů ke svým skladbám. Poctivá dávka rocku smíchaného se satirou se velmi jasně prezentuje v písni „Piosenka o Żyle", která dokazuje velký potenciál, humor a otevřenost jiným zvukům, které se nebojí kombinovat. Síla kapely je v energii pro každý koncert, riff nebo text.

www.kassct.cz

Robert Kovarik
Pokud chcete dostávat zpravodaj z této stránky, zadejte zde Váš e-mail: