Nyní jste zde: YMCA Orlová / Aktuality

14.9.2018 - Pohybem za zdravím


9.3.2017

TISKOVÁ ZPRÁVA - NOVÉ KŮL CENTRUM YMCA ORLOVÁ

Máme pro Vás dobrou zprávu! Od středy 1. března 2017 začíná v prostorách Domu kultury města Orlové fungovat zbrusu nové Kůl centrum YMCA Orlová. Nahradí ve stejných prostorách již zaniklé Informační centrum pro mládež, které muselo pro neobdržení dotací z MŠMT ČR ukončit po sedmi letech svoji činnost. Kůl centrum YMCA Orlová bude otevřeno každý pracovní den od 13 do 18 hodin. O chod centra se i nadále budou starat osoby se zdravotním znevýhodněním a jejich asistenti.

Kůl centrum je určeno především dětem a mládeži od 6 do 26 let, ale nevyženeme ani klienty starší. Ba naopak! Stále platí, že si v našem Kůl centru můžete ofotit nebo vytisknout materiály formátu A4, posedět u internetu, kde je stanovena symbolická částka 1 koruna za každé 2 minuty, nebo laminovat, a to až do formátu A3. Taktéž nadále platí, že u nás můžete využít výše uvedených služeb každou středu, kdy je v Městské knihovně Orlová zavřeno.

Budeme také pokračovat v přednáškové činnosti na středních i základních školách i mimo ně.

Nově pak budeme připravovat především kreativní program pro děti, a to zvláště pro ty z nízkorozpočtových rodin. Děti zde budou mít k dispozici základní výtvarné potřeby a také vybrané hry, od solitérních až po skupinové. V omezené míře budou mít i nadále možnost trávit určitý čas na počítači, ale zde budeme důsledně upřednostňovat přípravu na vyučování a osobní kreativitu každého z nich. Budeme rádi, pokud nám pomůžete toto centrum dovybavit, a to výtvarnými potřebami a pomůckami, některými typy her, papíry pro tiskárnu, barevnými papíry i čtvrtkami na kreslení apod. Časem se také budeme s dětmi věnovat tvůrčí dramatické práci.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat buď přímo, nebo telefonicky na čísle 591 140 362. e-mail: kul@ymcaorlova.cz www.ymcaorlova.cz/kul, FB:@kulorlova

Zdroj: vlastní

Miroslav Sedláček
Pokud chcete dostávat zpravodaj z této stránky, zadejte zde Váš e-mail: