13.9.2018 - Výlet do Hasičského muzea


12Dále »

Strana 1 z 2

 • Workshopy na GOA k lidských právům

  Besedy o lidských právech 2015

  středa 11.3.2015 Mirek Sedláček | Akce a projekty

  U příležitosti mezinárodního dne lidských práv, který je 10. prosince, jsme připravili pro studenty Obchodní akademie a Gymnázia v Orlové zážitkový workshop o lidských právech ve společnosti. Workshopy vedly lektorky z Multikulturního centra v Praze – Lucie Bilderová a Kateřina Sequensová. Workshopy trvaly každý dvě vyučovací hodiny (tj. 90 minut), a zúčastnili se jej tři třídy ze zmíněné školy. Studenti si díky těmto aktivitám mohli lépe uvědomit záležitosti spojené s problematikou rozlišností lidí ve společnosti, a okolnostmi okolo lidských právům.

 • Přednáška v rámci kampaně na GOA Orlová

  Celorepubliková kampaň Česko proti chudobě 2014 v Orlové

  středa 11.3.2015 Mirek Sedláček | Akce a projekty

  V rámci Celorepublikové kampaně Česko proti chudobě v Orlové jsme v Orlové uskutečnili v pondělí 29. 9. 2014 besedy se studenty Gymnázia a Obchodní akademie v Orlové na téma problematiky života obyvatel v Tibetu, které vedla pracovnice sdružení MOST z Ostravy – Johana Krajčírová. V průběhu jedné vyučovací hodiny se studenti jak gymnázia, tak také obchodní akademie měli možnost seznámit alespoň v základech se zdejší kulturou a zvyklostmi. Proběhly celkem dvě tyto besedy pro žáky třetích ročníků.

 • Zkušebna v Husově domě

  Doplnění vybavení hudební zkušebny pro mladé muzikanty 2014

  pátek 13.3.2015 Mirek Sedláček | Akce a projekty

  Zkušebnu pro mladé muzikanty v roce 2014 využilo cca 30 mladých lidí. Část z nich průběžně - v rámci dvou hudebních skupin, které chodí pravidelně cvičit - část z nich v rámci letního hudebního kempu a hudebních workshopů, které jsme organizovali. V rámci tohoto projektu jsme doplnili vybavení zkušebny o sadu dvou bezdrátových mikrofonů s příjmačem a o ekvalizatér (zvukový procesor).

 • Workshop v prostorách ICM

  Kreativní workshopy 2014

  pátek 13.3.2015 Mirek Sedláček | Akce a projekty

  Jednalo se o soubor tří kreativních workshopů, kterým jsme se chtěli přiblížit okruhu zájmů našich nejmenších návštěvníků. Nejprve jsme zrealizovali bubenický rytmický workshop s panem Vladimírem Radičem. Poté následoval workshop kreativní recyklace, kde se děti se zájmem učily vyrábět špěrky z použitého novinového papíru.

 • Ze závěrečného koncertu v Husově domě

  Gospelový workshop 2014

  pátek 13.3.2015 Mirek Sedláček | Akce a projekty

  Gospelový workshop je již tradičním víkendovým setkáním zpěváků a příznivců gospelové hudby z celé republiky. Vede jej zkušený zahraniční lektor, pod jehož vedením zpěváci nacvičí během víkendu několik písní. Koncert je zakončen závěrečným koncertem pro veřejnost.

 • Filozofický večer v Husově domě

  Filozofické večery 2014

  pátek 13.3.2015 Mirek Sedláček | Akce a projekty

  Filozofické večery jsou série přednášek na různá filozofická a aktuální témata. V letošním roce se uskutečnily: 6. 2. - Etika - díl I. - PhDr. Bohumír Fiala 27. 3. - Etika - díl II. - PhDr. Bohumír Fiala 23. 5. - Křesťanská etika - Mgr. Štěpán Janča 4. 10. - Co nám hvězdy řeknou a co už ne - Astronomie a strologie RNDr. Jiří Grygar, CSc. 20. 11. - Sdělovací prostředky - Komu dovolím vytvářet můj vlastní názor - Mgr. Leoš Ryška

 • Workshop v Malém sále DKMO

  Minikonference pro neziskové organizace

  pátek 13.3.2015 Mirek Sedláček | Akce a projekty

  Informační centrum pro mládež YMCA Orlová na páteční dopoledne připravilo zajímavý workshop pro učitele škol v okrese Karviná. Zkušená lektorka Monika Novosadová nám ukázala rozdíly mezi formální a neformálním vzděláváním,

 • Fotka z jednoho cestovatelského večera v DKMO

  Cestovatelské večery 2014

  pátek 13.3.2015 Mirek Sedláček | Akce a projekty

  Jednalo se o dvanáct cestopisných přednášek, kdy jsme postupně navštívili nejvyšší vrcholy Afriky s Mgr. Liborem Bednářem, Aljašku s Jiřím Hrmou, Podkarpatskou Rus s Ingr. Janem Hrádkem, Austrálii s Mgr. Darkem Jedzokem, Čínu s Ing. Milanem Lazeckým, PhD. a dále Himaláje se Stanislavem Praisem.

 • Vystoupení KSG v rámci SMArt Gospel

  Adventní koncerty sboru Keep Smiling Gospel Orlová

  pátek 13.3.2015 Mirek Sedláček | Akce a projekty

  V roce 2014 sbor Keep Smiling Gospel Orlová uskutečnil tyto adventní koncerty: 28.11.   Vratimov (před kulturním střediskem) 29.11.   dopoledne: Bohumín náměstí (výtěžek věnován na podporu 2 dětí postižených spinální muskulární atrofií – v rámci večerní benefice) 29.11.   večer: benefiční koncert SMART Gospel, Ostrava-Zábřeh, kostel sv. Ducha (benefice ve prospěch 2 dětí postižených spinální muskulární atrofií) 30.11.   Ostrava, Masarykovo nám., rozsvěcení vánočního stromu 1.12.   Orlová, náměstí 28.října, rozsvěcení vánočního stromu 10.12.   Ostrava, klub Parník, vystoupení pro oceněné nejlepší pracovníky Fakultní nemocnice Ostrava 11.12.   Ostrava, Fakultní nemocnice, krevní centrum, koncert pro dárce krve

 • Vystoupení KSG v Jindřichově Hradci

  Koncertní turné sboru Keep Smiling Gospel – jižní Čechy, Rakousko

  pátek 13.3.2015 Mirek Sedláček | Akce a projekty

  Popis realizované akce: koncertní turné pěveckého sboru Keep Smiling gospel Orlová. V rámci turné jsme měli 4 koncerty: 1.5. v evangelickém kostele v Českých Budějovicích, 2.5. v katolickém kostele v Kaplici, 3.5. v evangelickém kostele v Linzi, 4.5. v evangelickém kostele v Jindřichově Hradci. Koncerty byly velmi dobře přijaty publikem, máme mnoho pozitivních reakcí. Koncertů se zúčastnilo cca. 300 posluchačů.Děkujeme městu Orlová za podporu – použili jsme ji na úhradu cestovních nákladů – autobusová doprava.

12Dále »

Strana 1 z 2